Blogarchívum

2011. december 8., csütörtök

Csurka István:Történelemhamisítás - Agresszió

2011. december 6. 22:42:18

Magyarországgal ugyanaz történt most 2011 késő őszén, mint ami 1956. november 4-én, amikor a szovjet Vörös Hadsereg tankjai óriási túlerővel elözönlötték és eltaposták kivívott szabadságát. Semmit nem számít, hogy most nem tankokkal vonultak be és nem kelet felől, hanem nyugat felől és bankműveletekkel. A világ a globalizmusban annyit változott, hogy egy nemzet függetlenségét bankműveletekkel éppen úgy meg lehet szüntetni, el lehet taposni, mint lánctalpakkal.

Mi történt és hogyan történt ami történt, kevesen tudják. Tény, hogy egy gombnyomásra összehangolt támadás indult a forint, a magyar államháztartás ellen, képtelen magasságba hajtották fel a forint-euró viszonylatot, leminősítéssel fenyegették a magyar fizetőképességet és kilátásba helyezték, hogy Magyarország sehonnan nem jut pénzhez, mert a magyar államkötvények eladhatatlanokká válnak. Fenyegetett a 400 forintos euró árfolyam, amely minden eddigi megtakarítást, adósságcsökkentést elvitt volna. Mindez az arányokat tekintve semmiség. Néhány nagyobb bank, néhány megnevezhetetlen befektetői kör összehangolt eladásokkal és vételekkel játszva mozgósít annyi pénzt, amennyi Magyarország ellehetetlenítéséhez szükséges. Mindez megtörtént. A kormánynak szembe kellett néznie az államcsőddel.

Mindennek politikai okai vannak. A magyar kormány Orbán Viktor vezetésével és a kétharmados felhatalmazással élve alkotmányt írt, megkezdte egy magyar, nemzeti érdekű politika és egy újszerű együttműködésen – nem egoizmuson, hanem közösségi együttműködésen – alapuló társadalom alapjainak lerakását. Elfordult a liberális világrendtől, de közben minden érvényben lévő szabályt betartott, óvatosan haladt, annál is inkább, mert közben az Unió soros elnöksége tisztével is felruházták. Most pedig az Unió Bizottsága is jóváhagyólag nézi a magyar függetlenség ellen megindított akciókat. Orbán Viktor, akinek most a fejét követelik, ha szigorúan magyar szempontok szerint ítélünk, mindent jól tett – már amennyire emberi tettekről ezt egyáltalán elmondhatjuk – és éppen ez a bűne. A globalizmus megnevezhetetlen hatalmasságai úgy gondolják, hogy a mindenkori magyar kormány feje csak egy kliens lehet, egy általuk odatett bábjátékos. "Orbánnak mennie kell", mondják és mondatják most itthon és külföldön egybehangzóan az agresszorok, mert magyar érdeket szolgáló miniszterelnök bátorkodik lenni.

A magyar kormány Orbán Viktor vezetésével és a kétharmados felhatalmazással élve alkotmányt írt, megkezdte egy magyar, nemzeti érdekű politika és egy újszerű együttműködésen -nem egoizmuson, hanem közösségi együttműködésen -alapuló társadalom alapjainak lerakását. Elfordult a liberális világrendtó1, de közben minden érvényben lévő szabályt betartott, óvatosan haladt, annál is inkább, mert közben az Unió soros elnöksége tisztével is felruházták. Most pedig az Unió Bizottsága is jóváhagyólag nézi a magyar függetlenség ellen megindított akciókat. Orbán Viktor, akinek most a fejét követelik, ha szigorúan magyar szempontok szerint ítélünk, mindent jól tett ( ... ) és éppen ez a bűne. ( ... ) mert magyar érdeket szolgáló miniszterelnök bátorkodik lenni.

Az ötvenhatos párhuzam abban a tekintetben is fennáll, hogy a magyar kísérlet a mai világrendre nézve éppen annyira veszélyes, mint a magyar forradalom és szabadságharc volt az akkori világrendre. Orbán intézkedéseit más államokban is bevezették. Tetszett a bankadó és mindenekelőtt az újfajta viszonyulás a liberális világrendhez. Orbán ugyanakkor maga is látta, hogy kísérlete veszélyes és nem bizonyos, hogy elnyeri a globalizmus urainak türelmét, de mivel úgy ítélte meg, hogy a többször kivéreztetett magyarság számára a régi feltételek közt maradás halálos – belevágott. A teljesen szabályosan elért kétharmados győzelem is erre predesztinálta.”

A teljesen szabályosan elért kétharmados győzelem is erre predesztinálta. Hajóját kikormányozta a nyílt tengereke, új szövetségeseket keresett és talált is, de most megtorpedózták. Hajója ugyan még nem süllyedt el, a támadt seb befoldozható, de a szabad hajózás már lehetetlen.

A magyarság megint áldozat lett, szabadságigényének áldozata, húsz :év múlva, – vagy talán még előbb – amikor a gerjesztett válságokkal fegyelmező gátlástalan globalokrácia végkép megbukik és átadja a helyét egy ma még ismeretlen takarékos és istenfélő világrendnek, talán majd megemlékeznek róla, hogy a folyamatot a magyarok indították el. Úgy, ahogy 56 után Albert Camus megemlékezett önfeláldozásunkról. Orbán jól tudja, hogy a bankár, kamatszedő globalokrácia, amelynek arcát Sárközi és Obama elnök rajzolta fel a minap egy maguk közt maradónak vélt beszélgetésben, akármekkora hatalommal rendelkezik is ma még, meg fog bukni. Új világrendnek kell jönnie, mert ez a mostani az emberiség létét fenyegeti.

Addig azonban élve kell maradni. Ezért kezdődnek tárgyalások a megtorpedózott hajó kormányosa és az IMF között. Ezek tulajdonképpen a Trianonban megismert feltételű béketárgyalások. Nem az a kérdés, hogy igénybe vesszük-e az IMF hiteleit, hanem az, hogy az elsüllyedést, az államcsődöt elkerülve mennyit tarthatunk meg eredeti célkitűzéseink közül. Életbe lép-e új alkotmányunk, folytatható-e, illetve foganatosítható-e végre az IMF rokonszenvét élvező előző kormány törvényes elszámoltatása. Megmaradhat-e valami abból, amit a magyarság óriási többsége megálmodott magának és amiből eddig a körülmények alakulása folytán, azaz a globalizmus gerjesztett válságai következtében csak kevés valósulhatott meg. Lehetséges-e még végtörlesztés a devizában eladósodottak számára, vagy az IMF-el kilátásba helyezett tárgyalások eleve azt jelentik, hogy nem és a csaló bankok szépen zsebre teszik a nyereséget.

Most a helyzet belpolitikai tekintetben is drámaian megváltozott. Már nem bízhatja rá magát a kétharmados többség azzal a tehermentesítő könnyedséggel miniszterelnökére, mint eddig, mert a fegyverletételi okmányt neki kellett aláírnia, és azért sem mert most ő van a legszorosabb őrizetben. A fejét követelik, de ha megmukkan, az egész országot vezetik az államcsőd nyaktilója alá. Ez a zsarolás soha nem látott, legkifinomultabb formája.

A pénzügyi eszközökkel folytatott háborúnak még koránt sincs vége. Nem is akarják, . hogy-vége legyen. Mert a Trockij-féle permanens forradalom helyébe a permanens válságot léptették, mint legerősebb fegyelmező eszközt.

Most csak a társadalomnak, a kétharmados többség népének, polgárainak, keresztényeinek, gazdáinak és nehezen élő, de még a nemzeti öntudat foszlányaival bíró fiatalságának, plebejusainak és szerzeteseinek maradt némi cselekvési szabadsága. Amit Orbánnak az őrizetben elgondolnia sem szabad, azt most millióknak kell kimondania.

Semmit sem kell törődni az IMF megszállással. Ötvenhatban is úgy történt, hogy november 4-e után a munkástanácsokban és a forradalmi bizottságokban folyatódott a forradalom és Szerov és a pufajkások uralma csak a legkíméletlenebb terror alkalmazása után vált lehetségessé. De most ki fog kíméletlen terrort alkalmazni, ki fog akasztani az IMF nevében? Talán az a törpe kisebbség, amely eddig is együttműködött a nemzetközi bankvilággal?

Most a kétharmadot munkájával, részvétével és türelmével kivívó csendes magyar többség kiállására és tántoríthatatlanságára van szükség.

Először is világossá kell tenni, hogy amíg a demokratikus úton szerzett többség fennáll az országgyűlésben, addig semmilyen kormányfőváltás nem képzelhető el. A társadalom többségének akarata, hogy az maradjon a kormányfő, aki kénytelen volt letenni a fegyvert.

 Világossá kell tenni, hogy Orbán bukásáról csak azok a hazaárulók beszélnek, akik együttműködtek és ma is együttműködnek ellenségeinkkel. 

Világossá kell tenni, hogy vannak ellenségeink. Külsők és belsők egyaránt. Ennek az akaratnak tömegmozgalom és sok ezer kisebb kör egyöntetű kiállása, tüntetése képében is testet kell öltenie. Meg kell érteni, hogy itt nem egy személy, hanem a nemzet sorsáról van szó. Most minden hátralépés, minden anyagi nehézségre hivatkozás veszélyes. A történelem forgása már csak ilyen: ha korlátozzák azt az embert, akire a kétharmados többség ráruházta a vezetést, akkor a cselekvés kötelezettsége azokra száll vissza, akik ráruházták. Ilyenformán például az elszámoltatás csak akkor nem marad abba, ha tömegek követelik. Az IMF nem fogja követelni Gyurcsány elszámoltatását, amiért odaadta a sukorói telket Joav Blumnak és főnökének St. Laudernek a ZsVSZ elnökének, de a tömeget mégsem akadályozhatja meg ebben a követelésben. Eddig ez a többség csak várta az elszámoltatás lépéseit, furcsállta a sok bejelentést és a kevés folyamatba helyezett eljárást, vádemelés t, mostantól követelnie kell. Neki nem tud parancsolni az IMF, mert a tömeg emberi jogával él.

S van ennél még fontosabb feladat is. Ebben a pillanatban ugyanis a társadalom kettészakadt volta kétségtelenné vált. Soha még világosabbá nem vált, ki itt most az IMF-pufajkás és ki a magyar. Most minden hazaárulást nevesíteni lehet. Hányan vannak, milyen funkcióban és milyen vagyonnal rendelkeznek azok, akik nemcsak tudtak a készülő magyar csődbevitel tervéről, de nemzetközi kapcsolataikkal elő is mozdították, és most ezt a magyarság és kereszténység ellenes összeesküvést akarják a saját hatalmuk visszaállítására, illetve további törvénytelen vagyonosodásukra felhasználni. Soha még ennyire világos nem volt, kik dolgoznak a nemzet többsége ellen.

Egy szűk kör hazaárulása most ténnyé vált.

Semmivel sem bűntelenebb Dobrev Klára férjénél, Gyurcsánynál a volt bankár, aki nyilvánvalóan megbízásból kiállt a nyilvánosság elé és elmondta az önbeteljesítőnek szánt jóslatot, hogy egy év múlva a most EU biztos, volt kommunista, csak állampolgársága szerint magyar Andor László lesz Magyarország miniszterelnöke Orbán Viktor helyén. Aki mögött nem áll senki, csak a globalokrácia, esetleg Sárközi és Obama beszélgetésének sötét hőse, Netanjahu, míg Orbán mögött egy teljesen törvényes kétharmados többség. Mi ez, ha nem hazaárulás és a demokrácia semmibe vétele?

A kikényszerített józan megfontolás, az IMF visszahívása a kormány kezét köti meg, a népét nem. S az öntudatos magyar államalkotó többség nem kötelezhető a hazaárulókkal való együttélésre

Ne forduljon elő az, ami ötvenhat után egy féktelen terror és akasztófa erdő után bekövetkezett, hogy a magyarság belekonszolidálódott az árulóival, a pufajkásokkal való együttélésbe. Az IMF-pufajkásokkal, belesavanyodva az elfogadhatatlan realitásba, nem élhet együtt a nemzet. Minden pillanatban, minden találkozáskor, minden megjelenéskor rá kell mutatni árulásukra. Semmi törvénytelenséget, semmi erőszakot nem kell és nem szabad elkövetni velük szemben, de minden találkozáskor, minden megjelenéskor rá kell mutatni kilétükre, emberi minőségük posványára és köpni kell. Nem érezhetik magukat otthon abban az országban, amelynek szabadságtörekvését megtorpedózták.

Az ország leggazdagabb embereiről van szó, szinte valamennyiük vagyona kétes eredetű. Az MNB jelenlegi elnöke – ciprusi off-shore cégben lerakott vagyonát, amelyet még igencsak a Deloitte and Touche nevű privatizációs közvetítő, kétes hírű cégnél szerzett, áron alul eladva idegeneknek mindent, ami sűrűbb a levegőnél – ma sem hajlandó elszámolni pénzével. A pályaív maga korrupció: a Deloitte and Touche-ból az MNB elnöki székébe, csak egy nemzetellenességtől áthatott agyban születhetett meg. És a többiek? Békési a maga Fotexével? Ő most IMF szószóló. Összeköttetéseit, közismert "bölcsességét" és megszorítások iránti olthatatlan rokonszenvét hozta bele az üzletbe? Mi szükség van itt rá? Természetesen azokkal a fórumokkal egyetemben, amelyekben megszólal.

Szükségtelen mindenkit felsorolni, a berliniektől Konrádig és vissza, le egészen Kertész Ákosig, akinek végeredményben a legpontosabb magyarellenes lelki alapállás felmutatását köszönhetjük. Ők már csak ilyenek.

A túlerővel kiharcolt fegyverletételből csak akkor nem lesz végleges Trianon, ha a magyarság erővel juttatja kifejezésre, hogy látja, ismeri, meg tudja nevezni árulóit és kifejezi, hogy nem hajlandó a velük való szótlan, tétlen, beletörődő együttélésre.

Az IMF-pufajkások számára egyébként nyitva van a határ minden irányban.

36 megjegyzés :

  1. Csurkát már csak szánni lehet vagy még azt sem.

    VálaszTörlés
  2. Szánalmas az az erőlködés, amivel Orbán, a fidesz, a parlamenti frakció és itt Csurka félrevezetésképpen keveri a 2/3-os parlamenti többséget és a nép általi támogatottságot, amely utóbbi valójában nem több, mint 33 % (csak a gyengébbek kedvéért a 2010-es választáson a jogosultaknak legfeljebb a 64 %-a vett részt, aminek 53 %-a, azaz a jogosultak a 33 %-a szavazott rájuk).

    VálaszTörlés
  3. Halászb, ha Neked ez kevés, akkor mennyit számít az EU-s csatlakozást megszavazók száma?

    VálaszTörlés
  4. A magyar politikaban nem vagyok tul jaratos, ugy hogy csak jova hagyom ahogy ti latjatok.

    VálaszTörlés
  5. Szerintem mindig az aktuális témáról kell (illik) beszélni, most arról, hogy mit állít Csurka és mi a valóság. Mert a végén már azt sem tudjuk majd, hogy mi volt az eredeti téma.

    VálaszTörlés
  6. Egyébként a jó választási rendszernek szerintem olyannak kellene lenni, hogy a parlamenti erőviszonyok hűen tükrözzék a társadalmi támogatottságot. Már az eddigi rendszer is torzított, ám a fidesz épp most akar olyan választójogi törvényt az emberekre ráerőltetni, amely még kevésbé fogja tükrözni a valódi támogatottságot.

    VálaszTörlés
  7. Ebben egyetértek veled. A Horn-kormány is 30%-nyi szavazati aránnyal jutott 66%-os többséghez a Parlamentben.
    Én speciel nem találom üdvösnek, ha az Orbán-kormány most beadja a kulcsot.

    VálaszTörlés
  8. Tegnapi hír: Nagy-Britannia mellett egyelőre Magyarország, Csehország és Svédország – utóbbi kettőnek a parlamenttel kell konzultálnia – nem vesz részt az új dokumentum elkészítésében. Nem vagyunk rossz társaságban...

    VálaszTörlés
  9. Látod ez az ami nem így volt. Az 1994-es választáson az MSZP a szavazatok 31,3 %-át szerezte meg, ami 54,2 %-os parlamenti mandátumarány jelentett. (Az SZDSZ a szavazatok 18,6 %-át szerezte meg, ami 17,6 %-os mandátumarányt eredményezett.) Ketten együtt a szavazatok 49,9 %-át szerezték meg, ami 71,8 %-os mandátumarányt jelentett.

    Az új választójogi törvény esetén azonban már akár 40 %-os szavazatarány esetén is elérhető lesz a 2/3-os mandátumarány. Na ez az ami igazságtalan, ilyen eszközökkel többnyire a diktatúrák élnek. Nyilvánvaló módon a fidesz így szeretné több ciklusra bebetonozni a hatalmát. Persze ez még hamar vissza is üthet, ám végső eszközként a választási csalás sem elképzelhetetlen.

    VálaszTörlés
  10. "S mert lelkük üres, mint a felfújt hólyag
    Úsznak színén a megáradt folyónak,
    De félnek, félnek, félnek a poroszlók! "
    - Azokról, akik az új választási törvénytől félnek.
    Amúgy Csurka írásához illenék hozzászólni - ám, ha valaki nem tud érdemi ellenvetést tenni, mi marad neki...

    VálaszTörlés
  11. Tudod az a baj, hogy Orbán közel sem Horthy szintű politikus, ezt az elmúlt 22 éves, főleg azonban az utóbbi másfél éves tevékenysége mutatja. Még akkor sem ha ezt képzeli magáról és ezt próbálja az emberekbe sújkolni. Ám még a Horthy időszakban sem volt ilyen választási törvény. Mert Horthy igazi úriember volt, akit még a világ legerősebb országainak a vezetői is respektáltak. Orbán azonban legfeljebb csak a kisstilű balkáni diktátorocska címet érdemelheti ki.

    VálaszTörlés
  12. És Csurka írása?
    Amúgy a címkézés nem érvelés.

    VálaszTörlés
  13. Ahogy parancsolod.

    "Magyarországgal ugyanaz történt most 2011 késő őszén, mint ami 1956. november 4-én, amikor a szovjet Vörös Hadsereg tankjai óriási túlerővel elözönlötték és eltaposták kivívott szabadságát."

    Magyarországgal az fog történni, hogy Fico és Slota majd felmossa velünk Szlovákiában a padlót és ha egy kis balszerencsénk lesz, akkor ugyanez fog történni Romániában (Erdélyben) is. Mert a múlt és a jelen hibái visszaütnek. Gondolok itt elsősorban Románia csatlakozásának és a Lisszaboni szerződésnek a nagykoalícióban történt elfogadására. Első esetben a tét az erdélyi magyarok (területi autonómia), második esetben a felvidéki magyarok (Benes dekrétumok) sorsa volt a tét. Most készülnek megszavazni, minden bizonnyal ismét nagykoalícióban Szerbia csatlakozását, ahol a vajdasági magyarok sorsa a tét.

    VálaszTörlés
  14. Nem hallottál Szerbia visszakozásáról? És ami őket erre rákényszerítette?
    http://www.fidesz.hu/index.php?Cikk=175698
    http://www.fidesz.hu/index.php?Cikk=175342
    Ugyanezzel a módszerrel majd a többiek is...
    Csurka írásával tehát egyetértesz.

    VálaszTörlés
  15. Szerbia csak a kárpótlás terén, de abban is csak látszólagosan visszakozott. Azonban a területi autonómiáról soha egy szó nem esett.

    De térjünk vissza a témához.

    A "nagy okos" Orbán azt hitte, hogyha elveszi a magánnyugdíjpénzeket és megadóztatja a bankokat, akkor annak csak jó hatása lesz (talált pénz). Talán még most sem veszi észre (más sem), hogy a MNYP-ak kiütése és a bankadók azzal a nem kívánt hatással fognak járni, ami miatt a forint alapú magyar állampapír felvásárlások szinte a nullára csökkennek. Csak emlékeztetőül a MNYP-k 1100 milliárd forintot magyar állampapírokban tartottak, de a bankok is jelentős részedéssel bírtak. Na ennyit a gazdasági szabadságharcról, meg az "imperialista" támadásról. Az Orbán kormány saját maga támadta meg az országot és gazdaságát.

    VálaszTörlés
  16. Ez is igaz, úgyhogy inkább azt lehet rá mondani: "Sőt, mi több..!" Abban is egyetértek, hogy az SZDSZ-t külön is megemlíted. Általában megfeledkezünk róluk, holott ő ült az "MSZP-mamut" hátán, és idomította. Nem árt ezt a tényt szem előtt tartani.

    VálaszTörlés
  17. Tényleg félnek.
    Nem látszik háborúnak, mert nem hallatszik a szokásos csatazaj, de valójában élet-halál harc folyik az életet igénylők, és a pusztítást kedvelők között.

    VálaszTörlés
  18. Halászb, azzal tán csak nem értesz egyet, hogy a magán nyugdíjpénztárba befizetett pénzt elkártyázták, ill. na jó... szoclibék eltőzsdézték, és elment a rossz befektetésekre?!

    VálaszTörlés
  19. Végső sorban a parlamenti 54,2 % az nem 66 %. Az 50 % + 1 fő az az egyedüli kormányzáshoz elegendő, a minősített többséghez a 67 % szükséges. És az SZDSZ nem volt olyan cselédpárt, mint mostanság a KDNP.

    VálaszTörlés
  20. Ez egy hazug propaganda. Ha már korábban elment volna a pénz, akkor nem lehetett volna mit elvenni. De a pénz megvolt, kamatostól, sőt többnyire még reálkamatot (értsd infláció feletti hozamokat) is produkáltak, amit aztán kívánság szerint ki is fizettek. A többire azonban rátette a kezét az Orbán kormány.
    Korábban a nyugdíjpénzek jó részét köztudomásúan a legjobbnak és legbiztosabbnak számító magyar állampapírokba fektették be (1400 milliárd forint), ahogy egyébként azt törvény is előirta.
    Aki eltözsdézte a magánnyugdíjpénzeket az az Orbán kormány volt (20 %-os MOL részvénypakett). És ezért nem bír most kifizetni egy 4-5 milliárd dolláros, 1200 milliárd forintos igényt (lásd IMF hiteligény).
    Csodálkozok azon, hogy mennyi, egyébként művelt embert megfertőzött a hazug kormánypropaganda.

    VálaszTörlés
  21. Részlet ebből a cikkből:
    http://ecoline.hu/ecoline/2010/11/10/20101110_magnnyugdijpenztar_hozamok

    Nem árt tudni

    A nyugdíjpénztárak szerepe és fajtái: Az 1998. január 1-jétől életbe lépett nyugdíjrendszert 3 pillérű rendszernek is szokták nevezni. A nyugdíjak 1. pillérének minden esetben az állami nyugdíj számít. A magánnyugdíjpénztárak alkotják a jövőbeni nyugdíjak 2. pillérét. A magánnyugdíjpénztári tagság lehetőséget ad arra, hogy a munkabér után fizetett nyugdíbiztosítási járulék meghatározott részét a pénztártag ne az államnak, hanem egy általa választott nyugdíjpénztárba, saját egyéni számlájára fizesse be. A magánnyugdíjpénztári tagdíjat (azaz a munkabérből levont járulék meghatározott részét) minden esetben a munkáltató fizeti be, de ez a munkavállalói nyugdíjjárulék részeként a korábbiakhoz képest sem a tag, sem a munkáltató számára nem jelent többlet terhet. A 3. pillért az öngondoskodás egyéb formái (önkéntes pénztár) jelentik.

    A választható portfóliós rendszer lényege, hogy a pénztár- felhalmozási időszakban lévő - tagjainak egyéni nyugdíjszámláján lévő megtakarításait - a nyugdíjkorhatárig hátralévő idő, illetve a tag döntése alapján - a portfóliók valamelyikébe kell elhelyezni. Portfóliót választhat minden pénztártag, azonban azok, akiknek nyugdíjazása 5 éven belül várható, a Növekedési Portfóliót nem választhatják.

    Klasszikus portfólió: Olyan alacsony kockázatú portfólió, amit szinte kizárólag biztonságos állampapírok alkotnak. A portfólióban a megtakarítások szolid ütemben, nagyobb ingadozások nélkül gyarapodhatnak.

    Kiegyensúlyozott portfólió: A Kiegyensúlyozott portfólió olyan mérsékelt kockázatú, „vegyes összetételű” portfólió, amelynek befektetéseit nagyrészt állampapírok alkotják, de emellett közel egyharmad részben hazai és nemzetközi részvénybefektetések is megtalálhatók benne. A biztonságos állampapírok hozam teljesítményét jelentősen javítja a portfólió magasabb részvényhányada.

    Növekedési portfólió: A Növekedési portfólió olyan magasabb kockázatú portfólió, amelynek befektetéseit több mint felerészt hazai és nemzetközi részvények alkotják, kiemelkedő hozam elérését ígérve.

    És itt a lényeg a VÁLASZTHATÓSÁGON van.

    VálaszTörlés
  22. Még egy részlet ugyaninnen:

    Az inflációt jelentősen meghaladó mértékben növelték a magánnyugdíjpénztárak hozamaikat 2010. első kilenc hónapjában. A magánnyugdíjpénztárak száz százalékát tömörítő Stabilitás Pénztárszövetség gyorsjelentése szerint 2009. december 31. és 2010. szeptember 30. közötti időszakban a Növekedési 9,5 százalék, a Kiegyensúlyozott 9,25 százalék, a Klasszikus portfóliók pedig 6,01 százalék átlagos hozamot értek el.

    A Stabilitás Pénztárszövetséghez tartozó 18 magánnyugdíjpénztár összesített vagyonának piaci értéke 7,2 százalékos növekedéssel 2 841,2 milliárd forintról 3 047,1 milliárd forintra emelkedett 2010. második negyedévéről, 2010. harmadik negyedévére.

    A pénztárak által kezelt 54 portfólióban változatlanul a hazai eszközök vannak túlsúlyban, így továbbra is a magyar gazdaság és a hazai pénz- és tőkepiac teljesítménye határozza meg a pénztári hozamokat. A Klasszikus portfóliók esetében 93,96 százalék, a Kiegyensúlyozott portfóliók esetében 69,11 százalék, a Növekedési portfólióknál pedig 39,34 százalék a magyar állampírok állománya, így azok árfolyamhatása változó mértékben, de szintén rányomja bélyegét a pénztári teljesítmények alakulására.

    Nagy eltérések a pénztárak között

    A 2008.évi gazdasági válság okozta veszteségeket követően a magánnyugdíjpénztári portfólió piaci értékében a pénz- és tőkepiaci tendenciákkal összhangban gyors korrekció zajlott le. Ennek eredményeként 2008. december 31-től 2010. szeptember 30. napjára a portfólió piaci értéke 63 százalékkal növekedett, amelyet nagyrészt a kiemelkedő befektetési teljesítményekre lehet visszavezetni. A másik fontos változás, hogy a választható portfóliós rendszer bevezetésével és a kockázati kitettség átalakításával az elérhető hozam nagysága is lényegesen változott.

    Elsősorban ennek köszönhető, hogy míg a Klasszikus portfóliók átlagos hozama 2009. december 31. és a 2010. szeptember 30. között 6,01 százalékot, a Kiegyensúlyozott portfóliók 9,25 százalékos, a Növekedési portfóliók pedig 9,5 százalékos átlagos hozamot értek el. Az összesen 54 magánnyugdíjpénztári portfólió teljesítményei között továbbra is nagy a szórás, ami az eltérő befektetési politikákra, és a portfólió-kezelők stratégiái közötti eltérésekre vezethető vissza.

    Reálhozam: 2,21-5,7 százalék között

    A 2009. december 31-től számított vagyonnal súlyozott pénztári átlaghozamok a kockázatvállalás mértékével arányos teljesítményt mutatnak. A nagyobb kockázatvállalás mellett a Kiegyensúlyozott és Növekedési portfóliók hozamai az állampapír indexek hozamait jelentősen, a Növekedési portfólió esetében a Budapesti Értéktőzsde teljesítményét is meghaladták, az idei év eddig terjedő időszakában kiemelkedő reálhozamot biztosítottak a pénztártagoknak.

    A 2010. szeptemberében aktuális - a Központi Statisztikai Hivatal által közzétett - 3,8 százalékos inflációval összevetve ez azt jelenti, hogy a pénztári portfóliótól függően 2,21 és 5,7 százalék közötti pozitív reálhozamot értek el a vizsgált időszakban. Az elmúlt évben átlagosan 1,4 forint, az idei év elmúlt 9 hónapjában 1,1 forint befektetési eredmény jutott minden egyes forint pénztári befizetésre.

    VálaszTörlés
  23. De nem ám! Sőt! Csekélyke létszámához képest tetemes mennyiségű minisztert és államtitkárt, miegyebet állított ki, ő vezérelte az MSZP-t.

    VálaszTörlés
  24. Ez a múlt.
    Azonban amit most Orbán, a fidesz és itt Csurka csinál, az az igazi történelemhamisítás és agresszió.

    VálaszTörlés
  25. Valóban beteg elme. Ez utóbbi irása meg egyenesen agyrém.

    Kapitális baromság, hogy a pénzügyí háttérhatalom Európában fegyverekkel kényszerítse ki akaratát. Erre sem lehetősége, sem szüksége nincs. Itt sokkal hatásosabbak számára a gazdasági-pénzügyi eszközök.

    Ezért, ha az Orbán kormány valóban gazdasági szabadságharcot akart volna folytatni, amit nem hiszek és ezt a történtek sem igazolják, akkor úgy vigyázott volna a birtokába vett óriási pénzekre, mint félszemű a megmaradt szeme világára. Az Orbán kormány viszont nem ezt tette. Az elmúlt egy évben az éves költségvetés majd felének ! megfelelő plusz forrást vett birtokba (5 milliárd eurós IMF hitel-tartalék, 3000 milliárdos magánnyugdíjpénz, gazdagok 1 kulcsos SZJA-val való oldalbavágása, az európainak a kétszeresére rugó bankadó, válságadók, chipsadó, 27 %-os világcsúcs ÁFA stb.). És ez még mind nem elég, visszakuncsorognak az IMF-hez további 4-5 milliárd dolláros?, valójában 15-20 milliárd eurós hitelért. Ilyen rossz gazdaságpolitika mellett egyáltalán nem lehet azon csodálkozni, hogy az ország jelenleg még jobban ki van szolgáltatva a pénzügyi háttérhatalomnak, mint a Gyurcsányi időkben. Az Orbán kormány dicstelen elődeihez hasonlóan kiszolgáltatta kényre-kegyre az országot a pénzügyi háttérhatalomnak. Olyan a helyzet, hogy pénzügyileg akkor roppantják össze az országot, amikor akarják. Elképzelhető, hogy az Orbán kormány utolsó koporsószege a jegybanktörvény elfogadása lesz.

    VálaszTörlés

  26. Tulajdonképpen a Bayer-cikk kommentjéhez gondoltam hozzáfűzni, de itt is van helye ama felvetésnek, hogy ha Orbán "túl sokat ugrál", még úgy járhat a "bankár-bosszú" keretében, mint Jörg Haider, aki egyszerre négy roncsautóban lelte halálát egy "közúti balesetben" - ugye... Apró intermezzó, hogy miközben a fotók tanusága szerint ronccsá tört(ek) az autó(k) - Haider szemüvege épen és egészségesen heverészett a műszerfalon... :-((
    - Na, csak azér' ...

    http://olevendula.multiply.com/journal/item/1985?mark_read=olevendula:journal:1985

    VálaszTörlés
  27. Jörg Haider balesetének van egy olyan olvasata is, hogy a rossz időjárási viszonyok között nem kellő óvatossággal hajtott.
    Orbán esetében pedig arra is lehet gondolni, hogy talán rosszul politizált, sáfárkodott azzal a vissza nem térő történelmi lehetőséggel, ami a körülmények szerencsés összejátszása folytán szinte az ölébe hullott (parlamenti 2/3-ad), hanem inkább a hatalmának a bebetonozására fordította minden energiáját. Aztán esetében arra is lehet gondolni, hogy a rendelkezésére álló, illetve erőszakkal megszerzett óriási plusz bevétellel nagyon rosszul gazdálkodott. Ezekkel együtt szinte tálcán kínálta fel az országot a pénzügyi háttérhatalom állandóan éhes hiénáinak, hogy "ide lőjjetek".

    VálaszTörlés
  28. Szerencsekívánataim minden eresztékében ütös, eddigi legsúlyosabb vádaskodásaidhoz, halaszb.

    A diagnózis legyen orvosaid föfájása.
    Ugyan Csurka - írása címével - nevén nevezte: történelemhamisítás és agresszió.

    VálaszTörlés
  29. " Ugyan Csurka - írása címével - nevén nevezte: történelemhamisítás és agresszió. "

    Mármint Csurka irása. Az a helyzet, hogy ő még a saját életével sem tud "elszámolni".

    VálaszTörlés
  30. Mármint a te, halaszb diagnózisa.

    Odafönn, az Égben, arra a pár percre, míg beengednek, neked lesz nehezedre - elszámolni a te életeddel.

    VálaszTörlés
  31. A te megszólalásaidnak nincs értéke, véleményed semmit nem ér.

    VálaszTörlés
  32. Ezért mondott le a görög és az olasz miniszterelnök. Vagy elfogadja a multi-hatalmi diktátumot, és árulója lesz saját népének, vagy nem vállalja fel a súlyos bűnt, és visszavonul. Az erkölcsi győzelem marad nekik, mint a görög tragédiákban. Jól ki vannak segytve vele ebben az erkölcstelenített világban. :-((
    - Más sem tudná adott helyzetben jobban vezetni az országunk dolgait, legföljebb kényelmesebben. Feltéve, hogy lelkiismeret nélkül asszisztál "kenyéradó gazdáinak".

    VálaszTörlés
  33. " Más sem tudná adott helyzetben jobban vezetni az országunk dolgait, legföljebb kényelmesebben. Feltéve, hogy lelkiismeret nélkül asszisztál "kenyéradó gazdáinak"."

    Na ez az ami vitatható. Csak ismételni tudom magam:
    " Ezért, ha az Orbán kormány valóban gazdasági szabadságharcot akart volna folytatni, amit nem hiszek és ezt a történtek sem igazolják, akkor úgy vigyázott volna a birtokába vett óriási pénzekre, mint félszemű a megmaradt szeme világára. Az Orbán kormány viszont nem ezt tette. Az elmúlt egy évben az éves költségvetés majd felének ! megfelelő plusz forrást vett birtokba (5 milliárd eurós IMF hitel-tartalék, 3000 milliárdos magánnyugdíjpénz, gazdagok 1 kulcsos SZJA-val való oldalbavágása, az európainak a kétszeresére rugó bankadó, válságadók, chipsadó, 27 %-os világcsúcs ÁFA stb.)."
    És ez még mind nem elég, mert most a még megmaradt MNYP tagokra ismét lacsaptak, hiszen nemcsak a 2011 és 2012 évi 48 milliárd forintos befizetéseiket veszik el, hanem az állami rendszerbe való visszakényszerítésükkel további kb. 500 milliárd forintot "nyernek".
    S ha még az MNB 35 milliárd eurós (10 000 milliárd forintos) valutatartalékára is ráteszik a kezüket, akkor összességében 2012-ben már az éves költségvetésnek megfelelő pénz jut a kezükbe. Ennyi pénz eddig soha egyetlen kormány kezében nem összpontosult.

    VálaszTörlés
  34. Amig az eddigi kormányok a nemzeti vagyont herdálták el (privatizáció) és a jövőnket élték fel (hitel felvétel), addig a mostani kormány padlásseprést végez (az emberek vagyonát, pénzét veszi el) és folytatja a hitel felvételt. Ez a kormány sem különb az előzőeknél, csak a jövőnk esélyeit rontja tovább, ha még egyáltalán ilyen lehetséges. Ezek a kormányok valójában rosszabbak, mint Rákosié volt, aki a politikai diktatúra mellett legalább épített és nem rombolt.

    VálaszTörlés