Médiatörvény aláírva
Már kézbesítették a közlönykiadó szerkesztőségébe a Schmitt Pál köztársasági elnök által aláírt médiatörvényt – erősítették meg csütörtök délután a Magyar Közlöny szerkesztőségében. Mint a szerkesztőség egyik munkatársa közölte, a jogszabály pénteken megjelenik.
A törvényt december 21-én fogadta el az Országgyűlés, a képviselők név szerinti szavazásával. Kövér László házelnök két nappal később, december 23-án írta alá a törvényt, amit még aznap továbbítottak a köztársasági elnöknek.
A januártól érvényes jogszabály az 1986-os sajtótörvény helyébe lép, és az internetes újságokat és a szerkesztett blogokat is szabályozza majd. A törvény emeli a médiumokra kiszabható bírságok felső határát, és megváltoztatja a televíziók műsorainak eddigi korhatár-besorolását. Rendelkezik emellett arról is, hogy az országos kereskedelmi televíziók híradóiban nem haladhatja meg a 20 százalékot a bűnügyi tudósítások aránya, és 35 százalékra kell növelni(sic!) a magyar zenék arányát a vezető országos rádiók műsoraiban.
A törvény értelmében megváltoznak a frekvenciapályáztatás feltételei is, nemzetbiztonsági érdekekre hivatkozva pedig kötelezhetik az újságírókat titkos informátoraik kilétének felfedésére. A jogszabály emellett lehetőséget ad arra is, hogy a digitális átállást a tervezett 2012. december 31-e helyett két évvel, 2014. december 31-ig kitolják.
(FH)
Martonyi: Nem veszélyezteti az elnökséget a médiatörvény
Martonyi János hangsúlyozta: a legjobb az lenne, ha a kritikusok pontosan megjelölnék azokat a paragrafusokat, amelyek szerintük aggodalomra adnak okot.
A politikus emlékeztetett: Európában már korábban is volt arra eset, hogy előre elítéltek egy országot, később azonban nem következtek be a jósolt súlyos események.
(hírTV)
Kovács László nagyon félti a demokratikus normákat
Kovács László, az MSZP alelnöke csütörtöki sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy könnyen az Európai Unió fekete bárányává válhat Magyarország a kormány eddigi intézkedései miatt. Szerinte ráadásul az elnökség után kötelezettségszegési eljárás is indulhat a demokratikus normák sorozatos megsértése miatt. Az ellenzéki politikus itt említette a visszamenőleges hatályú törvénykezést vagy a közszférában bevezetett, indoklás nélküli elbocsátás lehetőségét.
Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője szerint Kovács László és az MSZP számára „megemészthetetlen újdonságot jelent”, hogy egy demokratikus választáson megválasztott kormánynak a népakaratot kell teljesítenie. Márpedig - megfogalmazása szerint - a magyar emberek egyértelműen kifejezték akaratukat a parlamenti és az önkormányzati választáson: semmi nem mehet úgy tovább, mint ahogy ment a szocialista kormányzás alatt.
Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezető-helyettese ezzel párhuzamosan arra hívta fel a figyelmet, hogy az Európai Unió tagállamaiban a pártoknak közös érdekük az elnökség sikere. Úgy tűnik viszont, hogy a szocialisták nem érdekeltek ebben, ezért a soros elnökséget nem a médiatörvénytől, hanem az MSZP-től kell félteni - tette hozzá.
(FH)
Mi állampolgárok és az Európatanács nem azért van hogy gondolkozzon, arra itt a Fidesz!!!!!!!!! mindenki más hallgasson.
VálaszTörlés