Elsöprő győzelmet aratott vasárnap Solti Gábor, a Korona Csereklub Egyesület jelöltje Piliscsabán, így ő lett a város új polgármestere.
Az egyesületet 2007-ben, Budapesten hozták létre 12-en a Szent Korona Alapítvány kezdeményezésére. A szóösszetétel teljes egészében kifejezi a lényeget: a "klub" jelzi, hogy itt egy önkéntes és zárt közösségről van szó, a "csere" pedig arra utal, hogy a klub tagjai egymás között termékeket és szolgáltatásokat cserélnek.
2020 helyi lakosból 912 szavazatot gyűjtött be Solti Gábor, s így ő lett Piliscsaba új polgármestere. Solti a Korona Csereklub Egyesület színeiben indult, s a Magyarhoni Földtani Társulatnak, a Szent Korona Szövetségnek, valamint a Magyarok Világszövetségének is tagja. A Korona Csereklub Egyesület egyébként 10 képviselő-jeleltet állított a főváros-közeli városban, mint például a Magyarok Világszövetségében és a Szent Korona Szolgálat keretein belül munkálkodó Ugrin Andrást, ki a második legtöbb szavazatot szerezte meg a településen a képviselő-jelöltek között.
Érdekesség, hogy mind a polgármester-jelöltek, mind pedig a képviselő-jelöltek között a fent említett egyesület mellett egy kivétellel csak független jelöltek indultak. A kivétel Göntzöl Gábor volt, ki a Magyar Kommunista Munkáspárt színeiben szállt ringbe, s végül a legkevesebb szavazatot gyűjtötte be.
A szavazatok összeszámlálásának elhúzódása miatt az új összetételű testület névsorát csak később hozzák nyilvánosságra – mondta el az Indexnek Petrin László jegyző, a helyi választási iroda vezetője.
(Index, Szent Korona Rádió)
grat!
VálaszTörlés"A szavazatok összeszámlálásának elhúzódása miatt az új összetételű testület névsorát csak később hozzák nyilvánosságra" ???????
VálaszTörlésMennyi időbe telik megszámolni 2,ooo szavazatot?
Az ugye mindig a módszertől függ. Amikor például az szdsz-es kupacba kerülnek máshová leadott szavazatok, akkor újra kell számolni. Azután, amikor két jelölt között az eltérés csupán 1-2 százaléknyi, akkor ismét újra kell számolni. Amikor az érvénytelen szavazatok száma meghaladja az 5%-ot, megint csak újra kell számolni, valamint, amikor a megjelent szavazók száma, az érvényes és érvénytelen szavazatok számának összessége nem egyezik ismét, stb...
VálaszTörlésLehet ezt variálni a végtelenségig...
És még nem is tettem említést arról, hogy esetleg "változások érhetik" úgy a szavazatokat, mint a jegyzőkönyvet, mire beszállítják a szavazókörből az önkormányzat bizottságához...
A "hibalehetőség" úgyszólván több lehet, mint a leadott szavazat száma.