Az őssejt-injekció életet menthet a szívroham után:
'via Blog this'
Szívrohamon átesett emberek kapnak őssejtkezelést annak a nagy léptékű kutatásnak a keretében, amely 11 ország mintegy 3000 betegének bevonásával indult, és végleges eredményeit az évtized végén fogják nyilvánosságra hozni.
A kutatás célja, hogy kimutassa, a kezelés ki tudja-e javítani a sérült szöveteket infarktus után – tudósított a BBC hírportálja. Minden páciens megkapja a szokásos terápiát is, amely a beszűkült artériát tágítja ki sztent beültetésével. A betegek felének emellett a saját csontvelejéből vett őssejteket injekcióznak a szívébe néhány nappal a szívroham után.
2019-ben hozzák nyilvánosságra az őssejtinjekció eredményeit
A szívroham során az érfal lerakódásai elzárják az artériát, a szívizom ezért oxigénhiányos állapotba kerül, a szövet károsodik. Noha egyre többen élik túl a szívrohamot, egészségük a tartós szívizom-károsodás miatt törékenyebb lesz. Több tucat kisebb őssejtes kutatás próbálta már kezelni az infarktust szenvedett betegeket, ám a legtöbb próbán kis számú páciens vett csak részt. Egy 2012-es, a Cochrane-adatbázison alapuló elemzés szerint a terápia „mérsékelt javulással” járt. Anthony Mathur, az új kutatás vezetője, a brit Barts Egészségügyi Központ kardiológiai igazgatója szerint ez lesz a döntő vizsgálat.
Másfél évtized kutatásai után világos választ várnak: reményeik szerint az őssejtinjekció a szívroham miatti halálozások számát 25 százalékkal fogja csökkenteni – foglalta össze Mathur. Pontosan nem tudni, hogyan javítják ki a páciens őssejtjei a szívüket. Felnőtt donorok őssejtjeit évtizedek óta sikeresen használják csontvelő-átültetésre, de abban az esetben „hasonlót kezelnek hasonlóval”. A kutatásban két londoni klinika mellett részt vesznek párizsi, frankfurti, barcelonai, milánói és koppenhágai kórházak is. Az eredményeket öt év múlva hozzák nyilvánosságra
Nincsenek megjegyzések :
Megjegyzés küldése