Nem két, hanem 3 embert vettek őrizetbe a rendőrök a Portik család érdekeltségébe tartozó médiacéggel összefüggésben. A Laborc–Portik-ügyet vizsgáló bizottság jövő héten kezdi meg a munkát, a szocialisták hárítják a felelősséget.
Nem két, hanem három embert vettek őrizetbe a rendőrök a Portik család érdekeltségébe tartozó médiacég ügyében. Az Országos Rendőr-főkapitányság közlése szerint ellenük csalás gyanújával nyomoznak. Egy hódmezővásárhelyi, egy szegedi és egy kunszentmártoni férfiról van szó. A hódmezővásárhelyi H. János a Generál Média egyik vezetője testvére az Index információi szerint csak azért nem került őrizetbe, mert éppen Malajziában tartózkodik. A történtekről további részleteket a rendőrség nem közölt, de lapinformációk szerint az őrizetbe vételek összefüggésben lehetnek a Laborc–Portik-találkozókkal és az ott megrendelt Fidesz elleni lejáratókampánnyal. A Generál Média Kft. üzemeltette a többi közt azt a hírportált, amely kirobbantotta a rendőri vezetők lemondásával végződő Zsanett-ügyet. De a kft. irodájában rögzíthették azt a felvételt is, amellyel a fideszes Kósa Lajost próbálták meg lejáratni.
Cáfol Hódmezővásárhely főjegyzője
Közleményben cáfolta Hódmezővásárhely főjegyzője, hogy az önkormányzat, illetve a város jelenlegi és korábbi polgármestere kapcsolatban állt volna Portik Tamással, és politikusok megfigyelésére, lehallgatására adott volna megbízást bárkinek is. Az önkormányzat egy használaton kívüli épületet adott el a Generál Médiának, a vételárat részletekben fizették meg, de a felújítására vonatkozó vállalását nem teljesítette a cég, ezért a szerződést a közgyűlés a 2012 októberében megszüntette.
Portik pénzt juttatott a baloldalnak?
Az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága a múlt héten határozott a testület létrehozásáról. A ténymegállapító bizottság elnöke, Mile Lajos a Hír Televíziónak azt mondta: elsőként a rendelkezésre álló dokumentumokat vizsgálják át, ezután döntenek arról, hogy kiket hallgatnak meg az ügyben. A független politikus hangsúlyozta: a vizsgálatnak ki kell derítenie, hogy 2008-ban valóban politikai megrendelésre találkozott-e a titkosszolgálat vezetője – Laborc Sándor – a szervezett alvilággal. Tisztáznák azt is, hogy az olajszőkítési ügyleteiről ismert Portik Tamás juttatott-e pénzeket baloldali pártoknak és politikusoknak. Mile Lajos hozzátette: amennyiben bűncselekményre utaló nyomot találnak, az illetékes hatóságokhoz fordulnak. „Ez az albizottság nyomozati munkát nem végez, nem tartozik a feladatkörébe, és jogszabály sem teszi lehetővé. Ami a nyomozó hatóságoknak a feladatköre, azt az albizottság nem végezheti el, nem is lenne szerencsés egy ilyenfajta összekeverése az ügyeknek. Ha a vizsgálódás folyamán olyan tényekre bukkanunk, amelyek megalapozzák a jogsértés gyanúját, akkor majd a megfelelő testülethez fogunk fordulni” – mondta Mile Lajos.
Az MSZP hárít
Hárítja a felelősséget Laborc–Portik-ügyben az MSZP. A szocialisták szóvivője szerint a Mesterházy Attila vezette pártnak nincs köze a korábbi ügyekhez, ezért azt sem kívánják vizsgálni, hogy baloldali politikusok kaptak-e bármilyen juttatást az Energol Rt. egykori vezetőjétől. Török Zsolt a Hír Televíziónak azt hangoztatta: a Laborc–Portik-üggyel a Fidesz a trafikbotrányról akarja elterelni a figyelmet. „Mivel az MSZP-nek semmi köze nincs ehhez az ügyhöz, így semmilyen vizsgálatot nem tartunk ebben a kérdéskörben. A Magyar Szocialista Pártnak nincs köze ehhez a sztorihoz. Az illetékes szakszolgálatok, az illetékes bizottságok, és az illetékes hatóságok vizsgálják ki! Aki felelős, azt vonják felelősségre, aki nem, azt engedjék el. Mesterházy Attila pártelnök többször elmondta, hogy felháborító, ami ez ügyben zajlik. És ha az úgy igaz, ahogy le van írva, ami zajlott, az is felháborító. Az MSZP jelenlegi vezetésének semmi köze ehhez, ez egy új MSZP, ehhez nekünk semmi közünk” – mondta Török Zsolt.
Gyurcsány és Bajnai érintettségét sem zárják ki
Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon érintettségét sem zárja ki a Fidesz a Portik-ügyben. A legnagyobb kormánypárt szóvivője azt mondja: meg kell várni a bizottságok vizsgálatát, amely választ adhat arra, hogy kik adtak megbízást a Fidesz lehallgatására, és arra, hogy a szocialisták szervezkedjenek az alvilággal a hatalmuk megtartása érdekében.
– Abban az időszakban történtek ezek az ügyek, amikor Gyurcsány Ferenc, illetve Bajnai Gordon volt a miniszterelnök. Mi kérdéseket tettünk fel szombaton is azzal kapcsolatban, hogy a maffiabaloldal mit gondol, hogy az ő kormányzásuk idején ilyen dolgok történtek. Anélkül, hogy ítéletet mondanék, meg lennék lepve, hogyha nem lennének érintettek, de a bizottságok vizsgálatát várjuk meg – jelentette ki Zsigó Róbert.
Nincsenek megjegyzések :
Megjegyzés küldése