LÁNCHÍD RÁDIÓ: KETTESBEN – Csütörtök 19.05-19.55 Ismétlés
Klasszikus értelemben vett közvetítőszerep a papé, amit Vértesaljai László jezsuita testvér a hivatásának tart évtizedek óta.
Erős, de a politika által megrángatott családból jön, és csak római tanulmányai idején tanult meg szabadon gondolkodni, szabadon szólni.
Szerkesztette a vatikáni magyar rádió hírműsorát, itthon pedig akkor ismerte meg a közvélemény, amikor 2006 őszén őt is megverték a rendőrök...
http://lanchidradio.hu/%C3%A9l%C5%91_ad%C3%A1s_hallgat%C3%A1sa
MAGYAROK – Csütörtök 22.05-22.55 Ismétlés
Vajon van-e még mit felfedezni a mai magyar utazóknak?
Mit tettek hozzá a világ tudásához az egykori magyar felfedezők?
Ez alkalommal Teleki, Benyovszky és Kőrösi Csoma Sándor
nyomába eredünk a Magyar Földrajzi Társaság expedíciós osztályának titkárával,
Gőgös Norberttel, aki a napokban érkezett haza legutóbbi felfedezőútjáról…
http://www.lanchidradio.hu/kezdolap
"Borsik János személyesen is érdekelt a magánnyugdíjpénztárak fennmaradásában"
VálaszTörlésMeg még 3 millió tag. Ezt azért nem kellene elfelejteni.
"A tét ugyanis óriási: az unokáink jövője"
VálaszTörlésAz állam, még az '50-es években, a többi kommunista és nyugat-európai országokhoz hasonlóan (a kommunizmus és a neoliberalizmus közös gyökere tetten érhető), elvette a magánnyugdíjpénztárak óriási vagyonát, az emberek megtakarításait, belekényszerítve őket az "állami" nyugdíjrendszerbe. És amig (kb. a '80-as évek eleje) a befizetések össznagysága meghaladta a nyugdíjak fedezéséhez szükséges összköltséget, addig a többletet az állam minden évben "zsebre" tette (más célokra fordította). Évtizedeken keresztül jó volt az állam számára a többletbevétel lefölözése, ám amikor megfordult a helyzet, akkor az állam a nyugdíjkorhatár folyamatos emelésével "válaszolt" és a nyugdíjak csökkentésének rémével fenyegetőzik.
Aljas dolog a nyugdíjasok eltartottságáról beszélni, hiszen a mai nyugdíjasok és munkáltatóik hosszú éveken keresztül komoly járulékokat fizettek és az állam a nyugdíjasok többségnek jelenleg is csak kb. felét fizeti a részükre jogosan járó összegnek.
Miért nem azt vizsgálják és beszélnek arról, hogy a különböző "jogcímeken" megállapításra és utalásra kerülő kiemelt vagy 100 %-os nyugdíjak folyósítása évente mennyibe kerül?